Kredyt konsolidacyjny

Jeśli posiadasz kilka kredytów na przykład: samochodowy, mieszkaniowy, konsumpcyjny oraz dodatkowo debet w banku możesz połączyć wszystkie swoje zobowiązania w jeden kredyt konsolidacyjny. Pomoże Ci w codziennym zarządzaniu Twoimi finansami, zamiast płacić kilka rat, zapłacisz tylko jedną! W poniższym artykule dowiesz się, co się kryje pod tym pojęciem, kto może go uzyskać i jakie polskie banki oferują kredyt konsolidacyjny.

Kiedy możesz potrzebować kredyt konsolidacyjny?

Jeśli posiadasz kilka kredytów na przykład: samochodowy, mieszkaniowy, konsumpcyjny oraz dodatkowo jeszcze debet w banku możesz połączyć wszystkie swoje zobowiązania w jeden kredyt konsolidacyjny. Pomoże Ci w codziennym zarządzaniu twoimi finansami, zamiast płacić kilka rat, zapłacisz tylko jedną. W poniższym artykule dowiesz się, co się kryje pod tym pojęciem, kto może go uzyskać i jakie polskie banki oferują kredyt konsolidacyjny.

Pojęcie konsolidacyjnego kredytu

Kredyt konsolidacyjny jest to rodzaj zadłużenia przeznaczony na spłatę innych zobowiązań. Konsolidacji mogą podlegać różne rodzaje kredytów na przykład: hipoteczne, gotówkowe lub ratalne. Celem konsolidacji jest zastąpienie kilku kredytów jednym, o dłuższym terminie spłaty i niższym oprocentowaniu. Umożliwia to zamianę kilku rat spłacanych w dwóch lub więcej bankach na jedną. Wyróżnia się dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny (zabezpieczony hipoteką i udzielany na kwoty pieniężne) oraz gotówkowy (charakteryzuje go niższe terminy, wyższe koszty, przyznawany jest na mniejsze kwoty.)

Oferuje kredyt konsolidacyjny jakieś ciekawe usługi?

Kredyt konsolidacyjny można wziąć nie tylko we złotych, jest dostępny również w innych walutach: frankach szwajcarskich, dolarach amerykańskich oraz w euro. Czas spłacania kredytu gotówkowego wynosi do 10 lat, a hipotecznego do 40. Ciekawostką jest, że część pieniędzy uzyskanych za pośrednictwem tego produktu można przeznaczyć na sfinansowanie dowolnego celu.

Banki, które mają w swoje ofercie kredyt konsolidacyjny

Charakteryzowany produkt posiada w swojej ofercie nim innym: Bank Milenium, Bank BPH, Deutsche Bank, PKO Bank Polski, Bank BGŻ, Alior Bank oraz Citi Handlowy. W poniższej części artykułu skupię się na ofercie trzech z nich: Alior Banku, PKO Banku Polskiego i Banku BGŻ.

Przegląd ofert od banku BGŻ, PKO BP i Alior Banku

Bank BGŻ zapewnia w swojej ofercie szybką decyzję kredytową. Okres kredytowania wynosi do 30 lat. Klient ma możliwość wyboru rodzaju rat: stałe lub malejące. Produkt może być uzupełniony o ubezpieczenie na życie, przeciwko niezdolność do pracy i utraty pracy. W jeden kredyt można skonsolidować: kredyt mieszkaniowy, kredyt samochodowy, pożyczkę hipoteczną, pożyczkę gotówkową, kredyt gotówkowy, zobowiązania z karty kredytowej oraz kredyt w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Stopa procentowa ustalana jest na podstawie stopy referencyjnej 6M WIBOR i marży Banku, która jest uzależniona od kwoty kredytu. Minimalna suma pożyczona od banku wynosi 20 000 zł, a maksymalna zależy od wartości nieruchomości i zdolności wnioskodawcy do spłaty kredytu wraz z odsetkami w określonych przez umowę terminach. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Z trochę inną ofertą wychodzi PKO Bank Polski. Kredyt jest skierowany dla klientów indywidualnych, którzy posiadają zdolność kredytową. Może być przeznaczony na zapłacenie innych kredytów oraz udokumentowanych zobowiązań finansowych, ale niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Produkt ten umożliwia spłatę kredytów: mieszkaniowych, samochodowych, konsumpcyjnych oraz zakup sprzętu RTV-AGD, uregulowanie długów na kartach kredytowych i debetów. Do 40 % kredytu może zostać przeznaczone na dowolny cel, oczywiście niezwiązany z działalnością gospodarczą. Walutą kredytu jest złoty. Okres kredytowania można rozłożyć na 25 lat. Zabezpieczenie jest w formie hipoteki na nieruchomości, która należy do wnioskodawcy lud do osoby trzeciej. Minimalna kwota kredytu nie jest określona. W ciągu roku istnieje możliwość zawieszenia jednej raty. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Trzecią prezentowaną przeze mnie ofertą będzie kredyt od Alior Banku. Jest to przykład kredytu konsolidacyjnego gotówkowego. Kredyt udzielany jest do kwoty 150 000 zł bez poręczycieli i zabezpieczeń. Bank nie pobiera prowizji. Rata wynosi 22 zł za każde 1000 zł kredytu. Można go spłacać do 10 lat. Przy kredycie funkcjonuje pakiet ubezpieczeń. Istnieje możliwość otrzymania kredytu bez opinii od innych banków, jeśli informacja jest zawarta w BIK. Klient może konsolidować zobowiązania niezabezpieczone i zabezpieczone w walucie złoty polski. Więcej informacji tutaj.

Należy pamiętać, że kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony dla osób, które nie utraciły zdolności kredytowej, ale chcą jedynie uporządkować swoje zobowiązania zaciągnięte w różnych instytucjach. Wnioskodawcy nie mają problemu ze spłatą rat, ale chcą zmienić ich wielkość lub wydłużyć okres kredytowania.

 

Jeden komentarz dotyczący Kredyt konsolidacyjny

  1. coralie LLORIS says:

    Straciwszy wszystko z powodu wypadku drogowego, tonę w długach, a sytuacja uległa pogorszeniu w przypadku fałszywych pożyczkodawców, kilka razy otrzymałem te indelikaty, ale nie zniechęciłem się, biorąc pod uwagę moją sytuację, więc Skontaktowałem się z panią ANGELE MAURIN z tą, którą wszyscy mówią o forach. Pani ANGELE MAURIN zmusiła mnie do przestrzegania bezpiecznych procedur dla nas, dwóch i 24 godzin po tym, jak skończyłem z 20000 euro. Jeśli potrzebujesz uczciwej, poważnej i rzetelnej pożyczki Oto jego adresy

    Email: angelemaurin16@gmail.com

    Email: angelemaurin@outlook.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>