Kredyt na kupienie działki budowlanej

Marzysz już od dawna o własnym domku, gdzieś pod lasem, gdzie nie będą Ci przeszkadzać sąsiedzi?  Kredyt na kupienie działki pod zabudowę jest właśnie dla Ciebie! Bank BGŻ oferuje korzystne warunki, niskie prowizje i marże.

Jakie korzyści oferuje kredyt na kupienie ziemi pod zabudowę?

Dom to dobra inwestycja na przyszłość, ale nie jest tania. Należy mu poświęcić wiele czasu i pieniędzy, aby spełnił nasze oczekiwania. Również z wyborem kredytu nie należy się spieszyć, lepiej przeanalizować wszystkie oferty banków, a potom wybrać ten najlepszy dla siebie, co najważniejsze najtańszy. Poniżej przedstawimy ciekawą ofertę Banku BGŻ na zakup ziemi pod zabudowę, bo jest to jeden z pierwszych kroków, które należy wykonać aby postawić dom.

Biorąc kredyt od BGŻ możesz liczyć na szybką decyzję z przyznawaniem kredytu, co przyspieszy realizację Twoich planów. Bank następnie umożliwia zwiększenie kwoty zaciągniętego zadłużenia o 30% z możliwością przeznaczenia jej na dowolny cel. Maksymalna kwota kredytu wynosi do 100% ceny nieruchomości. Spłata kredytu następuje w wybranym przez kredytobiorcę formie rat: stałych lub malejących w okresie do 40 lat. Ponadto oferta zawiera jeszcze:

  • Minimalną kwotę o wysokości 20 000 zł
  • Możliwość odroczenia spłaty na okres 11 m-cy dla kredytu hipotecznego i na
    29 m-cy dla kredytu budowlanego
  • Kredyt może być zabezpieczony hipoteką na nieruchomości trzeciej osoby, gruntami rolnymi lub siedliskiem

Roczne oprocentowanie i wysokość rat

Kredyt na zakup ziemi oprocentowany jest na podstawie zmiennej stopy oprocentowania, którą oblicza się z sumy marży Banku i stopy referencyjnej. Marża jest zależna od dwóch czynników: wysokości środków własnych kredytobiorcy oraz posiadania innych produktów np.: konta osobistego, ubezpieczenia na życie, karty kredytowej i innych.

Wysokość wkładu własnego podzielona jest na trzy kategorie: do 20%, od 20% do 50% i powyżej 50 % zaplanowanych kosztów inwestycji. W zależności od tego ustala się oprocentowanie zmienne WIBOR 6M/1Y + minimalny procent, który wynosi od 1,05%, 1,25% lub 1,45% (wysokość tych stawek zależy również od wielu innych czynników jak np.: data złożenia wniosku, posiadania dodatkowych produktów). Skrót WIBOR to po skrót od Warsaw Interbank Offered Rate, który określa oprocentowanie pożyczek na międzybankowym rynku w Polsce.

Jak uzyskać kredyt?

Aby uzyskać kredyt należy w odpowiedniej placówce banku złożyć wniosek o udzielenie kredytu, Informację Współwnioskodawcy, zaświadczenie wystawione przez pracodawcę o zarobkach i zatrudnieniu, a także zaświadczenie od dochodach, w zależności czy jest to działalność gospodarcza lub rolnicza wypełnia się odpowiedni wniosek.

Wszystkie formularze można spokojnie wypełnić i przestudiować w zaciszu swojego domu, ponieważ dostępne są na stronie internetowej Banku BGŻ. Wniosek o udzielenie kredytu hipotecznego lub budowlanego składa się z 7 stron. Należy wypełnić tam informacje o wnioskodawcy lub/i współwnioskodawcy takie jak: dane osobowe, źródło dochodów, informacje o posiadaniu dodatkowych produktów bankowych, które mogą wpłynąć na obniżenie marży kredytu. Formularz wymaga również określenia celu wykorzystania środków finansowych, zabezpieczenia przedmiotu kredytowania i opisu przedmiotu kredytowania itp.

W razie pytań związanych z opisywanym produktem można skontaktować się z doradcą przy pomocy formularza zamieszczonego na stronie internetowej banku. Więcej informacji na temat kredytu na zakup ziemi możecie znaleźć tutaj.

 

Jeden komentarz dotyczący Kredyt na kupienie działki budowlanej

  1. phzsjcumfwp It’s a nice post. phzsjcumfwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>