Kredyt na kupno i montaż kolektorów słonecznych

W dzisiejszych czasach modne są odnawialne źródła energii. Należy do nich między innymi energia słoneczna, która jest konwertowana na ciepło za pomocą kolektorów słonecznych oraz służy do ogrzewania wody i całego budynku w ramach instalacji centralnego ogrzewania. Z takim źródłem energii możecie zaoszczędzić wiele pieniędzy.

Nie jest to już towar luksusowy dostępny tylko dla wąskiej grupy, ale może z tego skorzystać niemal każdy. Aby kupić i zainstalować kolektory słoneczne, przeznaczone są specjalne kredyty, które opiszę w tym artykule. Dowiecie się jak łatwo można je kupić i zamontować.

Kredyt na zakup/montaż kolektorów słonecznych- opis produktu

Kredyt na zakup/montaż kolektorów słonecznych może sfinansować nawet do 100% wartości przedsięwzięcia i można go uzyskać bez posiadania środków własnych. Uzyskane pieniądze można przeznaczyć na projekt budowlano-wykonawczy montażu instalacji do ogrzewania wody użytkowej i wspomagania innych źródeł energii, kupienie nowych kolektorów słonecznych, zakup ciepłomierza, montaż kolektorów, montaż i zakup innych materiałów i urządzeń, które są uwzględnione w projekcie.

Prowizja jest bardzo niska i wynosi od 2% od kwoty kredytu. Okres kredytowania może wynosić nawet do 10 lat, co jest 120 miesięcy. Określona jest minimalna kwota pożyczonych pieniędzy na 3 000 PLN. Kredyt jest dotowany przez NFOŚiGW (Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) na spłatę 45% kosztów.

Raty można spłacać miesięcznie w malejących kwotach. Kredyt jest zabezpieczony za pomocą oświadczenia o poddaniu się egzekucji, weksla in blanco lub za pomocą innej formy ustalonej z placówką danego banku.

Dla Kogo jest przeznaczony kredyt?

Beneficjentami kredytu na zakup kolektorów słonecznych mogą być osoby fizyczne mających prawo własności budynku mieszkalnego lub budynkiem mieszkalnym w trakcie budowy. O kredyt mogą się również starać wspólnoty mieszkaniowe na własnych budynkach zamieszkiwanych przez wielu lokatorów, z wyjątkiem odbiorców ciepłej wody użytkowej podgrzewanej przez miejską sieć cieplną.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt?

Oprócz złożenia w banku odpowiednich dokumentów, o czym będzie mowa poniżej należy kupić kolektory odpowiedniej jakości, które będą posiadać odpowiednie certyfikaty zapewnione prze dostawcę:

 • Certyfikat zgodności z normą PN – EN
  12975-1
 • Europejski certyfikat na znak „SOLAR
  KEYMARK

Kosztorysy powinny być sporządzone przez osoby posiadające do tego uprawnienia, spełniające przynajmniej jeden z poniższych warunków: samodzielne wykonywanie funkcji technicznych w budownictwie, przedstawiciel podmiotu gospodarczego z certyfikatem lub świadectwem na montaż i odbiór kolektorów słonecznych lub posiadanie  odpowiednich świadectw uprawniających do zajmowania się instalacją kolektorów słonecznych.

Aby starać się o kredyt należy złożyć w placówce banku: wniosek o wysokości dochodów, oświadczenie o trwałości przedsięwzięcia, wniosek o dotację NFOŚiGW na częściową spłatę kredytu, wniosek o kredyt z dotacją na zakup kolektorów. Więcej informacji i formularze znajdziesz tutaj. Ofertę kredytu na zakup i montaż kolektorów słonecznych ma Bank BOŚ i Bank BPS.

 

 

Jeden komentarz dotyczący Kredyt na kupno i montaż kolektorów słonecznych

 1. coralie LLORIS says:

  Straciwszy wszystko z powodu wypadku drogowego, tonę w długach, a sytuacja uległa pogorszeniu w przypadku fałszywych pożyczkodawców, kilka razy otrzymałem te indelikaty, ale nie zniechęciłem się, biorąc pod uwagę moją sytuację, więc Skontaktowałem się z panią ANGELE MAURIN z tą, którą wszyscy mówią o forach. Pani ANGELE MAURIN zmusiła mnie do przestrzegania bezpiecznych procedur dla nas, dwóch i 24 godzin po tym, jak skończyłem z 20000 euro. Jeśli potrzebujesz uczciwej, poważnej i rzetelnej pożyczki Oto jego adresy

  Email: angelemaurin16@gmail.com

  Email: angelemaurin@outlook.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>