Kredyt rewolwingowy

Z punktu widzenia wykorzystania kredytu, działa podobnie do overdraftu, jednak w odróżnieniu od niego jest przeznaczony na konkretny cel i  niezależny od rachunku bieżącego. Przedmiotem finansowania bywają aktywa obrotowe, przede wszystkim należności ściągalne i zapasy.

O ile klient spłaci część kwoty, może sobie – przy założeniu dotrzymania warunków umowy kredytowej, pożyczyć znowu aż do wysokości górnej granicy kredytu. Dzięki przeznaczeniu na konkretny cel odsetki są wyraźnie niższe, niż w przypadku overdraftu. Podobnie działa wkład rewolwingowy, który jest po upłynięciu uzgodnionego okresu automatycznie przedłużony na następny, taki sam okres.

Kredyt rewolwingowy należy do kolejnych produktów na naszym rynku finansowym. Jest pomyślany tak, żeby odpowiadał wąskiej grupie klientów, dlatego nie może o niego wnioskować każdy. Zwłaszcza emeryci lub na przykład studenci są wykluczeni z grona potencjalnych wnioskujących o ten kredyt.

Kredyt rewolwingowy jest krótkotrwałą formą klasycznego kredytu, udzielanym przez banki oraz spółki niebankowe. Z reguły chodzi o okres jednego roku, czasem jest to około pół roku a są także przypadki naprawdę krótkich kredytów na okres jednego miesiąca. Niniejszy kredyt działa na prostej zasadzie, jednak zupełnie innej niż tradycyjne pożyczki lub kredyty. Jego najbardziej specyficzną cechą jest możliwość ponownego korzystania i spłacania w terminie określonym w umowie. Może się wydawać, że mowa o standardowym overdrafcie, ale nie. Kredyt rewolwingowy wyraźnie się od niego różni. Prawdopodobnie największą róznicą jest przeznaczenie kredytu na konkretny cel. Jest jasno określone na co środki finansowe zostaną przeznaczone. Dlatego możemy liczyć na niższe oprocentowanie niż w przypadku innych kredytów. Inną różnicą jest to, że kredyt ten ma odpowiadać przede wszystkim przedsiębiorcom. Chodzi więc o wyższe kwoty. Także składanie wniosku o uzyskanie pieniędzy tą drogą wymaga dokumentów, które przedłożyć może jedynie stabilna firma.

Po aktywacji kredytu na nasze konto, czerpanie środków przebiega w formie transz, czyli wypłat, na które podzielona jest całkowita kwota.

Kredyt ten wykorzystują głównie przedsiębiorcy, którzy potrzebują przetrwać trudny okres. Do dalszych zalet należy możliwość czerpania środków lub spłaty kredytu w innej walucie. Docenią to zwłaszcza przedsiębiorcy o zasięgu międzynarodowym.

Przy składaniu wniosku konieczne jest przedłożenie zezwolenia na działalność gospodarczą, sprawozdania finansowego, bilansu rocznego oraz zeznań podatkowych za ostatnie 2 lub 3 lata. Następnie biznes plan firmy na okres z reguły tak samo długi jak okres na który zaciągnięty jest kredyt. Zależy jednak od konkretnej spółki oraz treści danej umowy. Warunki mogą się nieznacznie róźnić, natomiast idea jest wszędzie taka sama.

 

2 Komentarzy dotyczących Kredyt rewolwingowy

  1. szkos says:

    Pilnie potrzebuję 20000 zł z zabezpieczeniem fakturą VAT o wartości 32000zł netto z terminem płatności na 10-02-2012 (może być weksel bez protestu) lub sprzedam wierzytelność na warunkach do uzgodnienia.

  2. iskra says:

    pilnie potrzebuję 10tys.zł do grudnia 2011r iskra2008@poczta.fm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>