Kupilibyście auto na leasing, dlaczego nie?

Myślicie o kupieniu nowego auta? Wypróbujcie Leasing Konsumencki. Pomoże Wam zyskać nowy samochód. W poniższym artykule dowiecie się o tym, co to jest leasing, a jakie są jego dobre i złe strony.

Co oznacza słowo leasing?

Słowo Leasing pochodzi od angielskiego słowa „lease” oznaczającego nająć/wydzierżawić. Określa stosunek cywilnoprawny, w którym występuje Finansujący (Leasingodaca), Korzystający(Leasingobiorca), rzecz podlegająca leasingowi, okres oraz opłaty ratalne, inaczej raty leasingowej. W ramach umowy Leasingowej Finansujący przekazuje Korzystającemu prawo do używania określonej Rzeczy w okresie ustalonym w umowie, za co Finansujący otrzymuje Opłaty. W polskim prawie umowa o leasing jest regulowana prze Kodeks cywilny (art.709), który zawęrza Rzecz leasingu tylko do przedmiotów materialnych.

Do pozytywnych cech leasingu należy to, że Korzystający nie musi posiadać wielkiego kapitału własnego i skorzysta z tzw. tarczy podatkowej, optymalizującej podatkowe obciążenie.

Rodzaje leasingu wyodrębnia się biorąc pod uwagę liczbę stron, które występują w umowie leasingowej: leasing bezpośredni (producent-użytkownik), pośredni (udział więcej niż dwóch stron: producent-przedsiębiorstwo leasingowe – użytkownik). Rozróżnia się również leasing operacyjny, finansowy, zwrotny oraz konsumencki, który będzie tematem dalszej części artykułu.

Leasing Konsumencki- opis produktu

Leasing konsumencki nazywany również Prywatnym przeznaczony jest dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. 1 lipca 2011 weszły w życie nowe przepisu o tej formie leasingu. Według nich Finansujący rezygnuje wobec osoby fizycznej, nieprowadzącej działalności gospodarczej, z odpisów amortyzacyjnych (część wartości początkowej trwałego środka albo wartości prawnej i materialnej zaliczanych przez podatnika do kosztów przychodów w bieżącym roku). Nowy przepis sprawił, że leasing konsumencki stal się bardziej atrakcyjny niż tradycyjne kredyty, dlatego warto się nad nim zastanowić, jako nad sposobem finansowania kupna auta.

Prócz powyżej wymienionej korzyści dla klienta, leasing niesie za sobą elastyczne finansowanie, co w praktyce oznacza indywidualne ustalenie wysokości rat oraz wykup auta po spłacie umowy (wartość wykupu od 0,1%). Korzystający z leasingu musi złożyć minimalną opłatę wstępną o wysokości 20%.

Leasing Konsumencki na zakup samochodu oferuje Bank Santander. Za pośrednictwem jego oferty w leasing można wziąć pojazdy demonstracyjne lub nowe, o cenie nie wyższej niż 150 000 PLN. Drugim warunkiem jest posiadanie źródła dochodów wyszczególnionego przez bank jako: umowa o pracę, najmu lub dzierżawy, umowa na zlecenie lub dzieło, emerytura/renta/świadczenia albo przedemerytalne zasiłki, kontrakt managerski, kontrakt marynarski lub gospodarstwo rolne.

Jakie należy spełnić warunki, aby uzyskać samochód na leasing?

Santander Bank wymaga od swoich przyszłych klientów ubiegających się o leasing konsumencki, aby złożyli w placówce banku: wniosek leasingowy, zaświadczenie o dochodach, które w przypadku każdego źródła dochodów ma inne warunki.

W przypadku umowy o pracę, Korzystający musi być zatrudniony na czas nieokreślony, ale nie krótszy niż okres finansowania (pojęcie to precyzuje odpowiedni Lider Zespołu Antyków Kredytowych) o staży pracy minimum 3 miesiące. Do tego w celu ustalenie zdolności kredytowej potrzebne jest oświadczenie o dochodach brutto i netto od początku roku kalendarzowego.

Jeśli ktoś posiada emeryturę, rentę, zasiłek przedemerytalny lub świadczenia przedemerytalne składa w banku zaświadczenie potwierdzające prawo do pobieranego świadczenia oraz dokumenty potrzebne do ustalenie zdolności kredytowej, takie same jak w przypadku umowy o pracę.

Osoby pracujące w ramach kontraktów marynarskich przedstawiają kontrakty marynarskiej (paymenty) oraz książeczkę żeglarską

Pozostałe zasady wnioskowania o kredyt, w zależności od źródła dochodów, znajdziecie na tej stronie.

2 Komentarzy dotyczących Kupilibyście auto na leasing, dlaczego nie?

  1. coralie LLORIS says:

    Straciwszy wszystko z powodu wypadku drogowego, tonę w długach, a sytuacja uległa pogorszeniu w przypadku fałszywych pożyczkodawców, kilka razy otrzymałem te indelikaty, ale nie zniechęciłem się, biorąc pod uwagę moją sytuację, więc Skontaktowałem się z panią ANGELE MAURIN z tą, którą wszyscy mówią o forach. Pani ANGELE MAURIN zmusiła mnie do przestrzegania bezpiecznych procedur dla nas, dwóch i 24 godzin po tym, jak skończyłem z 20000 euro. Jeśli potrzebujesz uczciwej, poważnej i rzetelnej pożyczki Oto jego adresy

    Email: angelemaurin16@gmail.com

    Email: angelemaurin@outlook.com

  2. W odroznieniu od kredytu, leasing samochodowy nie naraza naszej firmy na bankructwo, w wielu przypadkach, leasing zapewnia lepsze warunki niz kredyty bankowe. Nie ukrywajmy jednak – dla osob prywatnych, ktore potrzebuja samochodu, kredyt to lepsze rozwiazanie niz leasing.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>