Leasing

Leasing funkcjonuje w Polsce już od kilkunastu lat. W tym okresie przeszedł kilka zmian i zrobił ogromny postęp. Są to środki finansowe przeznaczone na zakup ruchomości, a konkretnie – samochodu. Dzisiaj mamy możliwość wybrać z dużej liczby spółek oraz produktów tak, abyśmy znaleźli dla siebie to, co będzie nam w stu procentach odpowiadało. Usługi leasingowe możemy podzielić na dwie podstawowe grupy, przeznaczone dla osób fizycznych, lub dla osób prawnych.

Jeżeli jesteśmy osobą prywatną i zdecydujemy się na kupno samochodu z wykorzystaniem wspomnianego już leasingu, musimy liczyć się z tym, że samochód będzie nasz dopiero po zapłaceniu ostatniej raty, zgodnie z kalendarzem spłat. Znaczy to, że przez cały okres spłacania samochód jest własnością spółki leasingowej, a w razie nie dotrzymania przez dłużnika umowy zostaje skonfiskowany, a poźniej sprzedany. Jest to jeden z możliwych sposobów, w jaki wierzyciele mogą bronić się przed oszustami. Innym elementem zabezpieczenia jest ubezpieczenie w razie awarii, gdzie obie strony chronią się przed spadkiem wartości samochodu na skutek wypadku lub klęski żywiołowej. Następnie, za dodatkową opłatą, możliwe jest uzgodnienie dalszych usług i ubezpieczeń.

Drugą możliwością jest wnioskowanie o leasing z pozycji osoby prawnej. W tym przypadku mamy trochę ciekawsze warunki oraz możliwość uzyskania dalszych korzyści, których osoby prywatne nie mogą uzyskać. Jedną z najważniejszych kwestii jest liczba samochodów odbieranych od danej spółki. Czym większa liczba, tym lepsze mamy warunki i dalsze korzyści. Dla firm na pewno najlepszą możliwością jest leasing operatywny. Różni się on zdecydowanie od finansowego w kilku aspektach. Jedną z głównych różnic jest to, że nawet po spłaceniu leasingu samochód pozostaje własnością firmy leasingowej. Znaczy to, że po spłaceniu firma zabierze samochód z powrotem. Mowa o klasycznym wynajęciu samochodu. Zaletą są tutaj niższe raty dlatego, że samochodu nie kupujemy, ale jedynie go wynajmujemy.

Płacimy więc tylko opłaty amortyzacyjne. Okres leasingu operatywnego wynosi co najmniej 12 miesięcy, ale najczęściej jest to 36 miesięcy. Kolejnym czynnikiem, według którego określa się kalendarz spłat, jest liczba przejechanych kilometrów. Leasing operatywny dzieli się dalej na specyficzne kategorie i zależy od nas, a także od oferty poszczególnych firm, co sobie wybierzemy.

2 Komentarzy dotyczących Leasing

 1. coralie LLORIS says:

  Straciwszy wszystko z powodu wypadku drogowego, tonę w długach, a sytuacja uległa pogorszeniu w przypadku fałszywych pożyczkodawców, kilka razy otrzymałem te indelikaty, ale nie zniechęciłem się, biorąc pod uwagę moją sytuację, więc Skontaktowałem się z panią ANGELE MAURIN z tą, którą wszyscy mówią o forach. Pani ANGELE MAURIN zmusiła mnie do przestrzegania bezpiecznych procedur dla nas, dwóch i 24 godzin po tym, jak skończyłem z 20000 euro. Jeśli potrzebujesz uczciwej, poważnej i rzetelnej pożyczki Oto jego adresy

  Email: angelemaurin16@gmail.com

  Email: angelemaurin@outlook.com

 2. Poland Nature Sp zoo says:

  Witam ,
  jestem zainteresowana leasingiem na auto .Właściciel firmy to obywatel Hiszpani.Czy jest mozliwośc kredytowania ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>