Linia kredytowa

Linia kredytowa- ciekawy produkt oferowany przez Credit Agricole Bank Polska SA

Linia kredytowa jest stosunkowo nowym pojęciem na rynku polskim. Definiuje się ją, jako limit na rachunku bankowym, do którego kredytobiorca może się zadłużyć w okresie zawartym w umowie. Klient korzysta z produktu w miarę potrzeb. Linia może być udostępniona na rachunku bieżącym lub na osobnym koncie bankowym. W przypadku pierwszej opcji rachunek może mieć saldo zadłużenia (Dt) lub nadwyżkę środków klienta (Ct) . Kredyt jest automatycznie spłacany przez wpływy na konto. Po przekroczeniu czasu spłaty określonym w umowie bank nalicza odsetki karne.

Przyjrzyjmy się linii kredytowej oferowanej przez bank Credit Agricole Bank Polska S.A. (dawniej Lukas Bank S.A.). Z wyliczonych przez bank wielu korzyści warto wspomnieć o 7-dniowym okresie bez odsetek w trakcie, którego klient może korzystać z limitu bez naliczania odsetek przez bank. Następnie możliwe jest zmniejszenie przyznanego limitu co miesiąc, co umożliwia w miarę potrzeb regulowanie wysokości zadłużenia. Oferowana, maksymalna kwota wynosi 50 000 zł. Limit na koncie można przenieść również z innego banku.

Warunki oferty podkreślają dwa ważne szczegóły: posiadanie konta w banku lub założenie go najpóźniej w dniu podpisania umowy oraz, że jest to produkt przeznaczony dla osób z regularnymi i udokumentowanymi dochodami. Linia kredytowa udzielana jest na czas określony od 6 do 12 miesięcy. Wysokość oprocentowania i opłat zależy od rodzaju posiadanego konta w banku Credit Agricola. Linia kredytowa może być odnawiana.

Ciekawą propozycją do oferty Indywidualnej Linii Kredytowej jest możliwość wykupienia ubezpieczenia, które może pomóc spłacić zadłużenie w krytycznych sytuacjach tj.: śmierć, całkowita niezdolność do pracy, poważna choroba, utrata pracy.

2 Komentarzy dotyczących Linia kredytowa

  1. TUK says:

    Komornik przez niedopatrzenie:)? Kogo Ty chcesz oszukać, chyba samą siebie moja droga. Od opóźnień w spłacie zobowiązań do egzekucji komorniczej jest naprawdę bardzo długa droga więc miałaś mnóstwo okazji, aby nie doprowadzić do obecnej sytuacji. Najwidoczniej jak większość kredytobiorców unikałaś kontaktu ze swoimi wierzycielami i liczyłaś na cud. Odpowiedź na Twoje pytanie: z komornikiem i równocześnie negatywnym bikiem nie masz żadnych szans na linię kredytową, bo te produkty są dostępne wyłącznie w bankach.

  2. annaan says:

    Mam 2 kredyty do spłacenia w wysokości 5500 i komornika .Cy mam szanse na linie kredytowa ,zalezy mi na spłacie komornika,którego mam przez niedopatrzenie.Prosze o odpowiedż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>