Pożyczka świąteczna

W pogodni za klientami banki stworzyły ofertę pożyczek gotówkowych, które mają być wykorzystane na zakup prezentów. Reklamy przyciągają uwagę kolorowymi zdjęciami bogatej dekoracji świątecznej połączonej ze szczegółami sezonowego produktu banku. Zainteresowanie potencjalnego pożyczkobiorcy przyciąga się również różnymi prezentami lub szczególnymi warunkami uzyskania, wnioskowania lub spłaty pożyczki.

Pożyczka świąteczna – o tym jak wzbogacić nasze święta i nie zadłużyć się po nich

Niemal każdy w swoim życiu chciałby dostać wymarzony prezent lub podarować go bliskiej osobie. Często synonimem naszego wyśnionego upominku jest słowo drogi lub kosztowny, dlatego wiele osób nie może zrealizować swoich marzeń. Naprzeciw takim potrzebom wychodzą w ostatnim czasie banki ze swoją ofertą pożyczek na zakup prezentów.

Opisaną ofertę przedstawiło n.in. ING Bank oraz Alior Bank. Dokładnie przeanalizujemy proponowane produkty, opłaty i prowizje, oprocentowanie oraz proces wnioskowania o pożyczkę. Postaramy się pokazać, jakie korzyści może przynieść podpisanie umowy z danym bankiem na konkretny produkt.

Pożyczka w Alior Banku ma „zapewnić radość z obdarowywania najbliższych”. Oferta zawiera korzystne warunki n.in: drobnej raty za każdy 1000 zł oraz brak prowizji. Warto zwrócić również, że środki wypłacane sią nawet w ciągu jednego dnia, a pożyczkę do 150 tys. zł można otrzymać bez poręczycieli i zabezpieczeń. Jeśli chodzi o raty to można ją ograniczyć do minimum ze względu, że maksymalny okres spłaty wynosi 10 lat! W przypadku, kiedy będzie w danym miesiącu brakować Wam pieniędzy na miesięczną spłatę, można ją na 3 miesiące bezpłatnie zawiesić. Interesujące jest, że o pożyczkę mogą starać się niemal wszyscy, bank akceptuje szeroki zakres źródeł dochodów, także zlecenie oraz umowę o dzieło. Bank nie pobiera prowizji za tą pożyczkę. I na koniec wnioskowanie. Wniosek o pożyczkę gotówkową można złożyć w dowolnym oddziale banku lub poprzez wniosek on-line, a także za pośrednictwem Contact Centra.

Bank ING proponuje „pożyczkę na Święta”, a z nią otrzyma w prezencie książkę „Opowieści przy kominku” z audiobookiem. Oferta zawiera trzy opcje kwot, które można pożyczyć: od 1000 do 50 000 zł- bez zabezpieczeń, druga: od 20 000 zł do 100 000 zł- bez zabezpieczeń dla Megapożyczki (wymagane jest posiadanie nieruchomości) oraz trzecia opcja do do 15 000 zł bez zgody współmałżonka. Bank nie pobiera opłat za rozpatrzenie wniosku. Oprocentowanie zależy od rodzaju pożyczonej kwoty, długości spłacania, waha się od 10,50-12,50 %. Pożyczka nie wymaga poręczycieli. Bank ogranicza formalności do jednej wizyty w instytucji! Można ponadto wybrać okres kredytowania: 5 lat w przypadku opcji standardowej lub do 8 lat dla MegaPożyczki, która jest przeznaczona dla klientów banku. Aby otrzymać produkt należy wypełnić formularz on-line lub odwiedzić najbliższy oddział banku.

Dokonując wyboru jednego z przeanalizowanych produktów należy wziąć pod uwagę cel brania przez nas pożyczki. Czy warto przeznaczyć pożyczone pieniądze konkretnie na prezenty, a zamiast tego zrobić sobie prezent i sfinansować długo odkładane wydatki np.: remont, wycieczkę, to przecież również jest prezent!?

Banki w okresie przedświątecznym oferuję ciekawsze warunki i minimum formalności, z których warto skorzystać, ponieważ takie oferty nie muszą powtórzyć się w ciągu roku. Należy jednak zwrócić uwagę czy dana oferta nie jest chwytem marketingowym i przyniesie tylko korzyść tylko bankowej instytucji, a świątecznie nastawionego klienta tylko zadłuży. Podsumowując myśl zanim podpiszesz umowę, abyś później nie żałował swojej decyzji!!! Zwróć uwagę na czas trwania ofert promocyjnych, zazwyczaj są krótkie!!!

 

Jeden komentarz dotyczący Pożyczka świąteczna

  1. tuk says:

    Teraz znów „króluje” pożyczka na wakacje. Banki i firmy pożyczkowe wciąż znajdują nowe powody, aby wprowadzić rzekome atrakcyjne promocje, trzeba jednak dobrze sprawdzić daną ofertę czy faktycznie jest dla nas opłacalna. Zaraz pojawi się kredyt na zakup przyborów szkolnych dla dzieci, pytanie jednak czy na pewno warto się zadłużać na takie rzeczy? Skoro wiemy, że co roku czeka nas taki wydatek chyba lepiej na niego po prostu oszczędzać wcześniej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>