Uzyskaj raport z BIK na swój adres domowy

Nie masz czasu stać w kolejce, ale koniecznie potrzebujesz informacji o swojej sytuacji kredytowej? Dzięki kontu Inteligo bardzo łatwo uzyskasz do nich dostęp jeszcze w dniu zapłaty za usługę. Wiadomość otrzymasz w formie elektronicznej lub do rąk własnych, jako tradycyjny list.

Co to jest Biuro Informacji Kredytowej (BIK)?

Biuro Informacji Kredytowej powstało dzięki inicjatywie Związku Banków Polskich w 1997 roku, a bankom zostało udostępnione trzy lata później. Głównym celem było zbudowanie bazy danych o zadłużeniach kredytowych klientów banków i Skoków. Instytucja działa niezależnie od banków. BIK gromadzi, integruje i udostępnia dane. Zobowiązania instytucji finansowych i BIK-u są dwustronne.

Banki i Skoki mają obowiązek przekazywać informacje o zadłużeniach kredytowych wszystkich klientów. W rejestrze można znaleźć informacje pozytywne, ukazujące wywiązywanie się kredytobiorcy z umowy oraz negatywne. W Biurze Informacji Kredytowej każdy ma możliwość sprawdzenia raz na sześć miesięcy danych o sobie, co gwarantuje Ustawa o ochronie danych osobowych.

Raporty z Biura Informacji Kredytowej- opis produktu

Posiadając konto Inteligo klient ma możliwość zamówić raport z BIK. Istnieją dwie formy dokumentu: elektroniczna, jako PDF, lub tradycyjna jako zwykły list w wersji wydrukowanej. Wersję internetową klient otrzyma niemal natychmiast po dokonaniu opłaty za usługę.

W ramach konta Inteligo klient może uzyskać dwa raporty. Pierwszy to Raport Plus, który zawiera informacje o aktualnym stanie zadłużenia wraz z informacją o spłacaniu, historii rachunków kredytowych, a także dane z umów o kredyt. W raporcie uwzględniono stan zadłużenia dla poręczycieli i informacje dotyczące spłaconych lub zamkniętych kredytów zgromadzonych w BIK-u. Raport Plus służy, jako Certyfikat Wiarygodności w przypadku starania się o kupno samochodu, uzyskanie kredytu za granicą itd.

Drugim rodzajem raportu jest Raport Plus z Informacja o Ocenie Punktowej. Jest to uzupełniony Raport Plus o ocenę punktową, wykorzystywaną przez SKOK-i i banki w trakcie przyznawania decyzji o kredycie. Oba raporty można uzyskać w języku polskim i angielskim albo w wersji dwujęzycznej.

Jak zamówić produkt?

Procedura zamówienia raportu w BIK jest bardzo prosta. Najpierw należy zalogować się do swojego konta i kliknąć zakładkę „Kredyty”.  Następnym krokiem jest kliknięcie na „Raport BIK” i wybór rodzaju raportu oraz formy przesyłki. Opłata za usługę jest pobierana za pomocą posiadanego przez klienta narzędzia autoryzacji (karta kodów, wiadomość SMS lub token). Na podany numer telefonu otrzymuje klient hasło służące do otworzenia wersji elektronicznej na swoim koncie (forma dokumentu PDF). Dostęp do dokumentu jest możliwy przez 30 dni.

Usługę można zamówić w czasie działania systemu Biura Informacji Kredytowej: poniedziałek-piątek od godz. 7:00 do 21:50, a w niedzielę: 7:00 do 20:50. System jest niedostępny w dni wolne od pracy, które określa „Ustawia o dniach wolnych od pracy” z 18 stycznia 1951 roku, art. 1 pkt  1.

5 Komentarzy dotyczących Uzyskaj raport z BIK na swój adres domowy

 1. proszę o przesłanie raportu biku mielnik ul stary trakt 1 17 307 Mielnik woj podlaskie.

 2. tuk says:

  Fajna sprawa z tym raportem, oczywiście nie można szaleć bo za każdy kolejny trzeba zapłacić jesli chce się uzyskać takie informacje zbyt często. Jednak niejednokrotnie, osoby posiadające spore długi w różnych instytucjach nie do końca wiedzą jak wygląda ich historia w BIK i przez to nie są pewni z jakich produktów powinni korzystać. Dlatego też warto jak najbardziej raz na jakiś czas zorientować się czy z bikiem wszystko się zgadza, bo neistety wiele wpisów jest dokonywanych z opóźnieniem i działa to na naszą niekorzyść. Warto to skontrolować i w razie nieprawidłowości reagować.

 3. raport BIK says:

  Niestety spotkałam się nawet z podawaniem nr i serii dowodu oraz nr konta! Ludzie naprawdę są bardzo naiwni i zbyt ufni a później dowiadują się, że ktoś wziął na ich nazwisko kolejną pożyczkę. Niestety sami sobie są winni. Nawet podawany mail nie powinien zawierać imienia i nazwiska.

 4. INWESTORZY says:

  WITAMY

  BARDZO PROSIMY O NIE PODAWANIE NIGDY SWOICH DANYCH KTOS MOZE TO WYKORZYSTAC !!!!
  POZDRAWIAMY

  ADWOKAT I INWESTORZY

 5. Agata Kucwaj says:

  Proszę o przesłanie mi raportu bik Kucwaj Tadeusz Łukowiec36
  27-660Koprzywnica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>