Wybierz najlepszy dla siebie kredyt na auto

Wśród około 30-stu bank działających w Polsce, 7 oferuje kredyt lub pożyczkę przeznaczoną na kupienie auta. Często nie jest łatwo z dużej liczby ofert wybrać tą najlepszą.

 

W poniższym artykule zaprezentujemy wyniki naszego małego badania odnośnie produktów bankowych przeznaczonych na zakup samochodu.

W ofertach badanych banków znajduje się kilkadziesiąt rodzajów ofert produktów, które umożliwiają kupienie auta. Można je podzielić na kilka grup: kredyty samochodowe (Santander Bank, Multibank mBank, Polbank EFG, Alior Bank, Volkswagen Bank Polska, Bank Credit Agricole), pożyczka samochodowa (Santander Bank), kredyt samochodowy online (Multibank, mBank). Oczywiście można znaleźć również leasingi, ale tą grupą produktów dzisiaj nie będziemy zajmować się.

Przegląd i porównanie produktów umożliwiających kupienie samochodu

Porównamy oferty kredytowe wybranych pięciu banków pod względem celu przeznaczenia, czasu spłaty oraz wymaganych dokumentów. Kwota kredytu zależy od marki samochodu i jego stanu (nowy, używany), dlatego nie została uwzględniona w poniższej tabeli. Zmiennym elementem jest również oprocentowanie obliczane na podstawie kwoty kredytu, czasu kredytowania; banki często podają dolną granicę, na co należy również zwrócić uwagę.

Nazwa
instytucji
Nazwa
kredytu
Cel
przeznaczenia
Wymagane
dokumenty
Czas
spłaty
Santander Bank Kredyt samochodowy Dowolny samochód lub inny pojazd nowy lub
używany lub sprowadzany z zagranicy
-bez zaświadczenia o dochodach
-akceptacja wszystkich źródeł dochodu nawet
z zagranicy
Do 96 m-cy
Multibank Kredyt auto-moto Na zakup nowego samochodu Brak danych Do 120 m-cy
mBank Kredyt samochodowy Na zakup od dealera, z komisu itd. Samochodu
lub innego pojazdu
- wniosek i dokumenty potwierdzające zabezpieczenie Od 6 do 120 m-cy
Polbank EFG Kredyt na miarę Twoich czterech kółek Gotówka do ręki, którą można wykorzystać
gdziekolwiek
-po kontakcie z pracownikiem banku Do 84 m-cy
Alior Bank Kredyty samochodowe Samochód
osobowy, ciężarowy, motocykl nowy, używany kupiony od osoby fizycznej lub od
dealera
-dokument tożsamości
-dokument o źródle dochodów
Do 100 m-cy

 

Należy podkreślić, że zawsze ostateczna decyzja o przyznaniu kredytu na zakup samochodu zależy od konkretnego banku i jego indywidualnych warunków. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Ciekawe jest, że niektóre banki oferują kredyt w gotówce, który umożliwia kupienie pojazdu w dowolnym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>